Uzak Eğitim Dönemi Başlıyor!

YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklama da ‘ 23 Mart’a uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacağını bildirdi. Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler içinde 23 Mart’a kadar da açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır. Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içersinde sürdürmelerini doğru olduğunu düşünüyoruz şeklinde ifadelerini belirtti. Bu konuda yapılacak […]

 Uzak Eğitim Dönemi Başlıyor!

18.03.2020 - 10:23

Güncelleme : 18.03.2020 - 10:23

YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklama da ‘ 23 Mart’a uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacağını bildirdi. Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler içinde 23 Mart’a kadar da açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır. Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içersinde sürdürmelerini doğru olduğunu düşünüyoruz şeklinde ifadelerini belirtti.

Bu konuda yapılacak olan çalışmaların virüsün yayılmaması adına büyük önem arz ettiğini söylemeden geçemeyiz. En kısa sürede bu çalışmaların başlayacağını ve eğitim öğretimin aksaman bu şekilde devam etmesinin büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Kaynak: Kurum Haberi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın