Ünvan Değişikliği, Eş Tayin Reddi,Sağlık Mazeret Tayin Reddi Dilekçesi

Hoşgeldiniz , örnek dilekçe yazının en alt kısmında yer almaktadır. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün (yhgm.gov.tr) 3 Mart 2020 tarihli önemli duyurusu şu şekildedir:   KPSS–2020/4 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin KPSS-2020/4 yerleştirme sonuçları 02.03.2020 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır.Yerleşenlerin göreve başlama işlemleri hakkında 657 sayılı Devlet […]

 Ünvan Değişikliği, Eş Tayin Reddi,Sağlık Mazeret Tayin Reddi Dilekçesi

04.03.2020 - 17:17

Güncelleme : 08.03.2020 - 8:08
Bu Haber Metni 3 Dk’da Okunabilir!

Hoşgeldiniz , örnek dilekçe yazının en alt kısmında yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün (yhgm.gov.tr) 3 Mart 2020 tarihli önemli duyurusu şu şekildedir:

  KPSS–2020/4 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru

Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin KPSS-2020/4 yerleştirme sonuçları 02.03.2020 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır.Yerleşenlerin göreve başlama işlemleri hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen hususlar ile ilgili inceleme işlemleri tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinde  en kısa sürede detaylı duyuru yapılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Her zaman atama bekleyen ve atanan sağlık personellerinin yanında olan  Sağlık Personeli Analiz Sağlık Haber sitesi, sizler için yukarıdaki duyuru için istenen örnek dilekçeyi word ortamında paylaşıyor.

 Peki bu duyuru kimi ilgilendiriyor ve kimlerin dilekçe göndermeleri gerekiyor?
şöyle ifade edelim :

Öncelikle bu duyuru 2020/4 tercihleri sonucunda kazananları/atananları ilgilendiriyor.

2020/4 neydi? Hatırlayalım. Geçen ay şubatta yapılan 8.844sözleşmeli personel alımıydı.

Örneğin; Sağlık bakanlığında çalışan sözleşmeli personel, eşinin yanına eş tayini istiyor ve kendisine red gelenler 2020/4’te tercih verip kazanmışsa atamalarının sağlık bakanlığı tarafından yapılması için aşağıda linkini vereceğimiz dilekçeyi ve eklerini göndermeleri gerekir.

Sağlık bakanlığında çalışan sözleşmeli personel, sağlık mazereti nedeniyle tayin istiyor kendisine red gelenler 2020/4’te tercih verip kazanmışsa atamalarının Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması için aşağıda linkini vereceğimiz dilekçeyi ve eklerini göndermeleri gerekir.

Örneğin Adalet Bakanlığında  (Büro Personeli , Katip, Gardiyan)  çalışan sözleşmeli personellerden, Sağlık bakanlığına geçmek isteyenler 2020/4’te tercih verip kazanmışsa atamalarının Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması için aşağıda linkini vereceğimiz dilekçeyi ve eklerini göndermeleri gerekir.

Örneğin: İçişleri Bakanlığında  Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter  unvanıylaçalışan sözleşmeli personelin ikinci bir diploması olsun. Mesela Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programında başka 2 yıllık Paramedik okuğunu varsayalım.

Sağlık Bakanlığına elindeki ikinci diplomayla 2020/4 Şubat Sağlık Bakanlığı Atamasına başvuruyor ve tercih sonuçları açıklandığında kazandığını görüyor. Sağlık Bakanlığına Paramedik olarak bu kimse göreve başlamak isterse atamasının Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması için aşağıda linkini vereceğimiz dilekçeyi ve eklerini göndermeleri gerekir.

Son örnekte açıklamış olduğumuz şekilde birçok farklı unvanda bu durum geçerlidir.

Burada önemli olan

Örneğin  Van 100.Yıl Üniversitesinde Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter olarak 657 4/B kapsamında sözleşmeli personel  olarak çalışıyorsunuz. Sözleşmeli 2020/4 Şubat Sağlık Bakanlığı Atamasına Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter olarak başvuruyor ve tercih sonuçları açıklandığında kazandığını görüyor.

Bu kimsenin atamasını Sağlık bakanlığı yapmaz. Bu durumda olanlar aşağıda linkini vereceğimiz dilekçeyi gönderseler bile yinede olmaz. Neden? Çünkü Yerleşenlerin göreve başlama işlemleri hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen hususlar doğrultusunda yapılmaktadır.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinde özetle 657 4/B sözleşmeliden 657 4/B sözleşmeliye “aynı unvanla” olan atanmak isteklerinde 1 (bir) yıl bekleme süresi (kamuoyunda 1 yıl ceza olayı denilen şey) vardır.


Bu ne demek? Şu demek;
Örneğin  Van 100.Yıl Üniversitesinde Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter olarak 657 4/B kapsamında sözleşmeli personel  olarak çalışıyorsunuz. Sözleşmeli 2020/4 Şubat Sağlık Bakanlığı Atamasına Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter olarak yeniden atanmak isterseniz önce Van 100.Yıl Üniversitesinde Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter olarak 657 4/B kapsamında sözleşmeli personelden istifa ediyorsunuz. Örneğin istifa tarihiniz 01 Ocak 2020 olsun.
1 Ocak 2021 tarihinde Sağlık Bakanlığı 657 4/B sözleşmeli alım yaptığında başvuru yapabiliyorsunuz.

ÖRNEK DİLEKÇEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeli ANALİZ – ÖZEL

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın