Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Başladı

Geçen ay yani şubat ayında sözlü sınava alınan öğretmen adayları için tercih işlemleri bugün başladı. Toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.SON GÜN: 13 MART! Sözleşmeli öğretmenlerin atama tercih süresi 13 Mart’ta sona erecek, SONUÇLAR : 18 MART! 18 Mart’ta da sonuçlar açıklanacak.ASLAN PAYI: En çok atama yapılacak alanların ilk sırasında 3 bin 7 kontenjanla […]

 Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Başladı

09.03.2020 - 15:54

Güncelleme : 09.03.2020 - 15:55

Geçen ay yani şubat ayında sözlü sınava alınan öğretmen adayları için tercih işlemleri bugün başladı. Toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.
SON GÜN: 13 MART! Sözleşmeli öğretmenlerin atama tercih süresi 13 Mart’ta sona erecek, SONUÇLAR : 18 MART! 18 Mart’ta da sonuçlar açıklanacak.
ASLAN PAYI: En çok atama yapılacak alanların ilk sırasında 3 bin 7 kontenjanla Sınıf Öğretmenliği aslan payını alıyor. 
Sözlü sınavda 60 ve üzeri puan alan adaylar en fazla 40 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek! Başvuru 5 gün boyunca devam edecek.
En çok atama yapılacak alanlarda ilk sırada 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği yer alıyor. İkinci sırada bin 836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi yer alırken, bunu bin 731 kontenjanla İngilizce öğretmenliği takip ediyor.
Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabiliyor. 
DİKKAT! Yapılan tercihlerin herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılması gerekiyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın