Atamalar

Sağlık Bakanlığı Atama Bilgilendirme ( Soru- Cevap )

Gerek sosyal medyadan çeşitli mecralar aracılığı ile mesajlar göndererek, birçok sağlıkçı meslektaşımızın sorularının olduğunu gördük. Bizlerde hem soruların ortak soruların cevaplarını hızlı bir şekilde bulabilmeniz amacıyla sağlık bakanlığı atama bilgilendirme başlığı ile bu yazıyı kaleme almaya karar verdik.

Değerli sağlıkçı meslektaşlarımız artık bu makale yazısının altına yorum olarak sorularını iletirse hızlı bir şekilde sorularının cevaplarını bulabilecekler bunun yanı sıra aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından da soru-cevapları okuyarak bilgi sahibi olabileceksiniz.

Ayrıca son olarak YouTube kanalımız Olan Sağlık Personeli Portalı Kanalından da daha önce çektiğimiz videoları izleyebileceğinizi belki de aradığınız sorunun cevabının orda olabileceğini sizlere de hatırlatmak

isterim.

Eğer sorularınız hem youtube kanalımızda hazırladığımız içerikler veya soru-cevaplar arasında yok ise lütfen yorum kısmına hızlı bir şekilde yazarak en kısa sürede sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Merhaba bu atamada atandım ama hiçbir bilgim yok daha resmi bir açıklama yapılmadı ama lojman hakkında bilgi verir misiniz teşekkürler

  1. Lojman konusunda net bilgiyi almak için hastane ile görüşmelisiniz. Bu konuda hastaneden hastaneye göre degişiklik göstermektedir. Bu yüzden atandığınız hastanenin personel özlük birimi ile görüşerek daha detaylı ve net bilgiye ulaşabilirsiniz.

  1. Hemşire açığı en fazla olan bölümlerimizden bir tanesidir. Ancak bakanlığın genel politikası eğitim seviyesi yüksek olan bölümlerden oluşan bir atama tercihi olabilmektedir. Bu yüzden en kısa süre de eğitiminizi lisans düzeyine çıkarmanızı tavsiye ederiz.

 2. Üniversite hastanesinde(4b sözleşmeli hemşire) olup tercih verenler var ve kazanmışlarda bu kişiler çift taraflı sözleşmeleri fesh edilirse ceza almadan devlete başlayabiliyor mu gerçekten böyle bişey var mı

  1. Merhaba üniversite ile bu konuda görüşürseniz daha detaylı ve net bilgi alabilirsiniz.

 3. Merhaba, kanalınıza aboneyim, instagram sayfanızı da takip ediyorum. Vakit buldukça göz gezdiriyorum. İstanbul’da özel hastanede çalışıyorum şartlarım çok ağır geç saatler vs. bu sene sınavada çalışamadım. Anestezi istanbul 81,6 ile kapadı bu sefer 81,3 te kaldım total sıralamam 2089. Yeni sınava kadar bir alım bekliyorum yoksa 2022 ye hazırlanacağım, bu konuda tahminleriniz neler bir alım daha olur mu?

  1. Merhaba Nil, desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Bizlerde sağlıkçı meslektaşlarımızın atama ve atama dönemine kadar yaşanan bu süreç ve daha sonrasında yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Hemen soruna gelecek olursa bu sorunun 2 türlü cevabı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer pandemi sürecinde 2. dalga yaşanırsa hızlı bir şekilde tekrar bir alım yapılabilir ancak gerek şu zamana kadar ki süreçte üniversite hastaneleri alımları gerekse sağlık bakanlığı personel alımlarında yeterli miktarda yapıldı. Şu aşama da edindiğimiz bilgi ve tecrübeler neticesinde böyle bir alımın olmayacağını ön görüyoruz. Ancak yaşanacak yeni bir gelişme olursa buradan sizlerle paylaşmaya da asla çekinmeyiz. Bunun yanı sıra youtube kanalımızda ve instagram sayfamız üzerinden yeni yayınlanacak üniversite hast alımlarını takip etmeni sana tavsiye ederim. Üniversite hast alımları hakkında maaş-atama-özlük hakları gibi degindigimiz konulara videolar bulunmaktadır.
   Ayrıca 3 binlik alımdan önce söylediğimiz gibi KPSS Çalışmayı lütfen bırakma, sonuçta geçen zaman geri gelmez, atanırsan bile sınava çalışmak sana negatif anlamda bir şey katmaz. kesinlikle kpss bırakmamanı ve yeni yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için youtube kanalımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeni öneriyorum.
   İnşalllah en kısa sürede atanman dilegiyle…

   – Sağlık Personeli Portalı Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı