Evrak Tesliminde Geçici Mezuniyet Geçer mi?

| Sağlık Personeli Analiz | 2020Üniversiteler, öğrenimini tamamlayanlara diploma vermeleri gerekmez ancak resmi işlemlerin ve onay sürecinin uzaması nedeniyle bu kimselere “Geçiçi Mezuniyet Belgesi” verilmektedir. En ince ayrıntısıyla detaylar aşağıdaki açıklamadadır. Bu geçici mezuniyet belgeleri “orijinal diploma yerine geçmektedir.” Üniversitelerin uygulamalarına baktığımızda iki tip uygulama görmekteyiz.Birincisi mezuniyet belgelerinin üzerinde geçerlilik tarihi olanlar diğeri ise geçici mezuniyet […]

 Evrak Tesliminde Geçici Mezuniyet Geçer mi?

18.03.2020 - 10:43

Güncelleme : 18.03.2020 - 10:43

| Sağlık Personeli Analiz | 2020Üniversiteler, öğrenimini tamamlayanlara diploma vermeleri gerekmez ancak resmi işlemlerin ve onay sürecinin uzaması nedeniyle bu kimselere “Geçiçi Mezuniyet Belgesi” verilmektedir.

En ince ayrıntısıyla detaylar aşağıdaki açıklamadadır. Bu geçici mezuniyet belgeleri “orijinal diploma yerine geçmektedir.” Üniversitelerin uygulamalarına baktığımızda iki tip uygulama görmekteyiz.Birincisi mezuniyet belgelerinin üzerinde geçerlilik tarihi olanlar diğeri ise geçici mezuniyet belgelerinde belirli bir geçerlilik tarih “olmayanlar.

Geçici Mezuniyet Belge Tarihi 18 Mart 2020 itibayle dolmuş olanlar üniversitelerinden diplomalarını alıp 6 Nisan mesai bitimine kadar evrak teslim etmeleri gereken komisyonlara ulaştırmalarını gerektiğini düşünüyoruz.

Geçici Mezuniyet Belgelerinde belirli bir tarih olmayanların ise bu belgeleri orijinal diploma yerine geçtiğinden ilgili kurumlarca kabul edilmesi gerektiğini değerlendiriyoruz.

Öte taraftan Geçici Mezuniyet Belgelerinin geçerli sayılabilmesi için üzerinde mutlaka ıslak imza ve mühür bulunmalıdır.Yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda geçerli olduğunu ifade ettiğimiz geçici mezuniyet belgelerinin ıslak imzalı asıllarını kaybedip elinde az önce bahsedilen belgenin fotokopisi bulunanların Üniversitelerine başvurup orijinal diplomalarını alması gerektiğini ayrıca düşünüyoruz.
Kaynak: Sağlık Personeli Analiz © Copyright | 2020 |

™️

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın