Bakanlıktan Açıklama 6. Vaka Görüldü!

Sağlık bakanımız Fahrettin KOCA Koronavirüsüne karşı hemen hemen her gün bilgilendirme mesajlarını sosyal medya hesaplarından yayınladığını ayrıca önemli durumlarda TV karşısına geçerek detaylı bir şekilde gelişmeleri anlattığını görüyoruz. Son yapılan açıklamaya göre de Umreden gelen bir vatandaşımızda Koronavirüsü görüldüğüne dair bir açıklama yer aldı. Özellikşe yurt dışından veya umreden gelen vatandaşlarımızın 14 gün kuralı yani […]

 Bakanlıktan Açıklama 6. Vaka Görüldü!

15.03.2020 - 5:15

Güncelleme : 15.03.2020 - 5:15

Sağlık bakanımız Fahrettin KOCA Koronavirüsüne karşı hemen hemen her gün bilgilendirme mesajlarını sosyal medya hesaplarından yayınladığını ayrıca önemli durumlarda TV karşısına geçerek detaylı bir şekilde gelişmeleri anlattığını görüyoruz.

Son yapılan açıklamaya göre de Umreden gelen bir vatandaşımızda Koronavirüsü görüldüğüne dair bir açıklama yer aldı. Özellikşe yurt dışından veya umreden gelen vatandaşlarımızın 14 gün kuralı yani 14 gün boyunca evden dışarı çıkmamaları ve herhangi bir şekilde korona belirtisi varsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurması gerektiğini söylemiştik.

Bunun yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuda eğer gereken hassasiyet gösterilmezse kul hakkına bile girilebileceğini duyurmuştur.

  • Sağlık Personeli Analiz

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın